Cumartesi, Ağustos 03, 2013

Yves Saint Laurent - Rouge Pur Couture Glossy Stain (15-Rose Vinyl)


En sevdiğim dudak ürünlerinden bir diğeri ile tanıştırayım sizi.
Glossy stain ler ilk çıktıklarında çok ses getiren ürünler olmuştu. Dudakta hem gloss hem ruj gibi görünen aynı zamanda stain özelliği ile dudakları kalıcı olarak renklendiren bu ürün çok geçmeden bir çok makyaj severin favori ürünlerinden biri oldu. 


Ambalajına hayranım.


Ürünün aplikatörü şimdiye kadar en sevdiğim gloss aplikatörü olma ünvanını taşıyor. Ne çok fazla ne çok az, ürünü tam kararında uyguluyor. Gloss oldukça akışkan bir yapıda (neredeyse su gibi), buna rağmen yol yol iz bırakmadan pürüzsüz bir uygulama sağlıyor.Benim aldığım renk 15 numara. Aslına bakarsanız çok farklı, bulunamaz bir renk değil ama benim elimde bu renkte bir glossum yoktu. Tercihimi tamamen ihtiyaca yönelik yaptım. Bir rengini daha alıcak olursam muhtemelen 11 numarayı alırım. Bakmanızı tavsiye ederim muhteşem bir kırmızı.

Yapısına dair en sevdiğim yanı kesinlikle yapış yapış olmaması ve buna rağmen oldukça kalıcı olması. Bahsettiğim gibi kıvamı sudan hallice, birinci kat uygulamada ürün bir kaç dakika için dudaklarınızda kuruyor, üzerine ikince katı uyguladığınızda daha yoğun renk elde ediyorsunuz ve kalıcılığıda bariz bir şekilde artıyor.
Dudakları kurutmuyor
Kokusu biraz farklı. Gül kokusu olduğu iddia edilsede bence aynen asma yaprağı salamurası gibi kokuyor :)
Stain olma özelliği serideki renklere göre farklılık gösterebiliyor, daha yoğun kırmızıların dudakta bıraktıkları renk daha yoğun ve daha kalıcı olabiliyor. 15 numaralı renk bu açıdan daha zayıf olsada biz kendisiyle iyi anlaşıyoruz.Ürün 6 ml ve fiyatı 72 tl
Ben indirim üzerine indirimle 45 tl ye almıştım :)
İyi ki de almışım.

Sevgiyle kalın.

1 yorum:

özge dedi ki...

renk cici birde dudağında görseydik daha cici olurdu:)