Salı, Nisan 01, 2014

Benefit They're Real Mascara

Merhaba :)
Kısa bir aradan sonra bugün güzel bir ürünle dönüş yapayım dedim ve bu aralar elimden düşürmediğim Benefit rimelimi seçtim sizler için. 


They're Real ile ilk tanışmamız Türkiye'ye yeni geldiği dönemlerde olmuştu. Sephora'da görevli bayanın: 'Yeni geldi, çok satıyor. Gerçekten takma kirpik gibi bir görünüm veriyor' demesi üzerine almıştım. Daha sonra 2 kez bitirip 3.'yü alacak kadar çok sevdim.

Sanırım en çok kirpiklerimi ağırlaştırmaması ve sertleştirmemesiyle sevdirdi bana kendini. Öyle ki, gün içinde gözümde rimel olduğunu unutup ellerimle kirpiklerime dokunuyorum.

Waterproof olmamasına rağmen sadece suyla temizlenemeyen bir rimel bu. Mutlaka bir göz makyaj temizleyicisi kullanmayı gerektiriyor. Buna bağlı olarak kalıcılığı çok yüksek. Saatler sonra bile kirpiklerinizdeki o ilk görünüm bozulmuyor. Rimel göz altlarınıza tek tek dökülmüyor. 

Fırçası sayesinde kirpikleri tek tek ayırıyor, dolgunluk ve uzunluk veriyor. Benim için tam kararında bir görüntü bu. Ne çok abartılı, ne de yokmuş gibi...

Tüm kirpiklerimi rimelleyebildiğim ve bunu yaparken göz kapaklarımı siyaha bulamadığım ender rimellerden biri. Kıvamı çok likit değil, bu sayede kolay kolay bulaşmıyor.

Fırçasının uç kısmı da ayrı bir fırça işlevi görüyor. Böylece sürerken büyük kolaylık sağlıyor. 
Kirpiklerimde yarattığı etkiye hayranım. Başka hiç bir rimelle bu görüntüyü, bu rahatlığı elde edemiyorum. 
Sanırım uzun bir süre daha bittikçe almaya devam edeceğim. 
Benim için ürünün tek kötü yanı; fiyatının son gelen zamanlarla birlikte 85 tl yi bulması.
En fazla 6 ay kullanabileceğim bir ürün için bu fiyatı ödemek hiç işime gelmiyor açıkçası. 
Şimdilik bu kadar, beni yukarıdaki adreslerden de takip edebilirsiniz.
Sevgiyle kalın :)

Hiç yorum yok: